'Koeien niet zeeziek op drijvende boerderij'
Koeien die op de drijvende boerderij in de Rotterdamse Merwehaven komen te staan, krijgen geen last van zeeziekte. Dat heeft onderzoek uitgewezen, meldt RTV Rijnmond.

Het onderzoek werd gedaan na vragen van de Partij voor de Dieren in Rotterdam. De partij was bang dat de dieren ziek zouden worden door het deinende water.
Volgens onderzoekers is nog nooit zeeziekte bij koeien vastgesteld, zegt de Universiteit van Utrecht. Miljoenen koeien worden bijvoorbeeld vanuit Australië zonder problemen met zeeschepen vervoerd naar de Verenigde Staten. Inmiddels lijken alle vergunningen voor de drijvende boerderij rond. Begin november neemt de gemeenteraad een definitief besluit. Als zij toestemming geven begint nog voor het eind van het jaar de bouw.
De boerderij in Rotterdam is een prototype. Inmiddels hebben de initiatiefnemers contacten in het Verre Oosten. Daar is volgens een woordvoerder behoefte aan dit soort initiatieven, omdat landbouwgrond om voedsel op te verbouwen schaars is.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z530M (HG) #692313
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692194
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WCH) #692179
Gebruikt, P.O.A.
-
TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %