Ganzen rond Schiphol mogen worden bejaagd
Ganzen in een straal van 10 kilometer rondom de luchthaven Schiphol mogen tot en met 31 december 2018 worden gedood.
Dat heeft de Raad van State op 28 september bepaald in een zaak die de Stichting Faunabescherming had aangespannen tegen de verleende ontheffingen van Gedeputeerde Staten Noord-Holland op de Flora- & Faunawet . De provincie gaf ontheffing aan Faunabeheereenheid Noord-Holland om ganzen op te sporen, opzettelijk te verontrusten en te doden.
Vliegveiligheid
Dit in het kader van veiligheid van het luchtverkeer rond Schiphol. In september had de rechter in Haarlem de bezwaren van de Faunabescherming ook al afgewezen.
De stichting besloot hiertegen in beroep te gaan. De Faunabescherming meent dat er voldoende andere maatregelen mogelijk zijn om het aantal ganzen rond Schiphol terug te dringen.
Onbevredigend
De Raad van State vindt echter dat het Noord-Hollandse college terecht heeft geoordeeld dat er voor de korte termijn geen andere bevredigende oplossing voorhanden is.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZAN) #65742
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (MID) #692958
Gebruikt, € 8.545
-
Kverneland Ploeg 3300S Variomat (LIE) #20949
Gebruikt, € 25.000
-
Valtra A114
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 12°20 %
-
Zondag22° / 13°10 %
-
Maandag20° / 12°55 %