Hogan-premie: aanvraag voor 80 miljoen kilo melk
In het kader van de Europese premie voor het verminderen van de melkproductie, hebben 3932 melkveehouders voor in totaal 80.304.818 kilo minder melk aangevraagd. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
Deze ondernemers verwachten in het laatste kwartaal minder melk te leveren. Gemiddeld gaat het om 20.418 kilo melk per deelnemer.
Ruim 2 procent minder
In de laatste 3 maanden van 2015 werd in totaal 3448 miljoen kilo melk geleverd. De hoeveelheid dat door deze melkveehouders minder zou worden gemolken, komt uit op 2,3 procent van dit totaal.
Gelet op de gunstige tendens in de zuivelnoteringen, is de kans reëel dat een aantal melkveehouders ook méér gaat melken. Daarbij komt dat de regeling vrijblijvend is. Ondernemers die melk hebben aangemeld, zijn niet verplicht om ook daadwerkelijk te minderen.
Tweede ronde
In totaal hebben melkveehouders in de Europese Unie een beperking van 1,06 miljard kilo aangevraagd. Daarmee is het Europese plafond net niet gehaald. In Ierland is voor 74 miljoen kilo melk aangevraagd, in Frankrijk voor 181 miljoen melk. Ruim 52.000 melkveehouders hebben aangegeven van de regeling gebruik te willen maken.
De Europese Commmissie heeft wel laten weten dat er een tweede ronde komt. De deadline daarvoor is 12 oktober, 12.00 uur. Het gaat dan om maximaal 11 miljoen kilo voor de hele Europese Unie.
Lees hier meer over de regeling.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 195 trekker (REU) #780585
Gebruikt, € 160.000
-

John Deere 6R 130 trekker (LIE) #779416
Gebruikt, € 115.000
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











