Piet en José Mulders uit Middelbeers probeerden al enkele jaren om de eetbare Incagoudbes te kweken, maar het lukte niet echt om de teelt onder de knie te krijgen. De sierversie, de oranje lampionnenplant, kweekten ze wel al jaren. Van afnemers kregen ze met enige regelmaat de vraag of ze ook de physalis met de eetbare bessen konden leveren.
Tijdens een paardrijvakantie in Brazilië raakten de telers in gesprek met hun gids, die de eetbare physalisbes bleek te kweken. De gids had een akkerbouwbedrijf en exporteerde die bes naar Europa. Ze werden het eens en sindsdien importeren ze het zaad voor de bessenplant rechtstreeks van de Braziliaanse kweker.
Een gespecialiseerd bedrijf zaait het zeer fijne zaad in potten en Piet Mulders kweekt de planten op. Tot dan teelde hij alleen sierplanten. Voor planten die eetbare bessen produceren, bleek echter het voedselveiligheidscertificaat Global GAP nodig te zijn. Daarom moest even de rem op de productie, totdat het certificaat binnen was.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (MID) #777367
Gebruikt, P.O.A.
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag18° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag20° / 9°35 %
















