Volgens voorzitter Riet de Graaf van LTO-vakgroep Paardenhouderij zijn paardenhouderij en agrarisch natuurbeheer goed te combineren omdat paarden het beter doen op schraal grasland met een weinig intensieve bemesting. Bovendien zorgt agrarisch natuurbeheer voor een fraaier landschap en een betere landschappelijke inpassing van het bedrijf.
Dat is volgens De Graaf voor alle bedrijven belangrijk, maar vooral voor paardenbedrijven, waar vaak veel mensen komen, levert dat een meerwaarde. Agrarisch natuurbeheer kan ook een bijdrage leveren aan het dierenwelzijn, geeft ze aan. Want paarden kunnen bij landschapselementen bescherming vinden tegen zon, regen en hagel.
‘Agrarisch natuurbeheer ligt dichter bij de paardenhouderij dan bij intensieve bedrijven’, stelt de vakgroepvoorzitter. Ze zou graag zien dat meer paardenhouders starten met agrarisch natuurbeheer. ‘In mijn beleving is dat bij paardenhouders nog niet zo bekend. Er zijn diverse subsidiemogelijkheden die daarbij kunnen helpen.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra N174D trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC280F Frontmaaier
1999, P.O.A.
-

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %














