Pigcontrol haalt het beste uit varken
Realtime sturen op data en euro's. Een lang gekoesterde wens van de varkenshouderij wordt werkelijkheid met het softwarepakker Pigcontrol. DLV-dochter Connecting Agri & Food tekende voor de ontwikkeling.

De onderliggende techniek is complex, maar het gaat om de praktische toepassingen en de mogelijkheden daarvan worden legio, is de overtuiging van Gé Backus. Hij is directeur van Connecting Agri & Food en ontwikkelde Pigcontrol samen met varkenshouder Emil Cornelissen uit Rijkevoort.
Connecting Agri & Food zorgde voor de techniek van Pigcontrol, Cornelissen's input voor de praktische toepasbaarheid bij biggen en vleesvarkens.
Internettechnologie
De basis voor Pigcontrol wordt gevormd door TTag, een in Nederland door internetbedrijf TagOlogic ontwikkelde en gepatenteerde internettechnologie. Connecting Agri & Food heeft hiervoor wereldwijd de gebruiksrechten voor toepassingen binnen de agrofood-sector.
Pigcontrol komt beschikbaar in abonnementsvorm, waarbij de ondernemer kan kiezen uit verschillende pakketmogelijkheden. De software die bij Pigcontrol hoort, is bij de eerste beta release uitgiftes drie maanden gratis. Daarna geldt de pakketprijs.
Gericht sturen op verbetering
Pigcontrol kan zowel op operationeel als op management niveau worden gebruikt. Analyses van de slachtresultaten geven de ondernemer in combinatie met de data van de productieomstandigheden inzicht in de relatie tussen de bedrijfsresultaten en de wateropname, voergift en klimaatomstandigheden.
Hierdoor kan er op basis van data in plaats van het gevoel gerichter worden gestuurd op verbetering van de kwaliteit van vleesvarkens en daarmee op de opbrengstprijs. Cornelissen: 'In plaats van op je gevoel sturen, ga je 'onderweg' en tijdig sturen op data. Dat maakt je kans van scoren relatief groot.'
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-
Kuhn GF 8703
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Cultivator (geen schijveneg) Enduro (LH) #145291
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692300
Gebruikt, € 3.950
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %