LTO vreest grote fusie chemieconcerns
LTO Nederland is weinig enthousiast over de voorgenomen megafusie tussen de agrochemieconcerns Bayer en Monsanto.
Dat blijkt uit de reacties van Joris Baecke als portefeuillehouder Plantgezondheid in diverse landelijke media.
In het NOS-journaal van gisteravond meldde Baecke dat het volgens LTO geen goede zaak is dat één grote partij zoveel invloed heeft op het dagelijkse voedselpakket van de wereldbevolking.
Voortgang tegenhouden
'We hebben het niet over auto's of computers, maar over het allerbelangrijkste dat mensen nodig hebben', benadrukt Baecke. LTO vreest dat Bayer en Monsanto de voortgang van de duurzaamheid in de landbouw tegenhoudt.
De teelt van gewassen die minder afhankelijk zijn van de chemie zal volgens Baecke niet worden gestimuleerd. 'Bovendien is er weer minder concurrentie voor de ontwikkeling van nieuwe rassen en teeltsystemen.'
Grootste fusie in agrosector
Baecke wijst erop dat de voorgenomen fusie de grootste is tot dusver in de agrosector wereldwijd. LTO hoopt dat mededingingsautoriteiten in Duitsland en de Verenigde Staten de overname van Monsanto door Bayer tegenhouden.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #781554
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 2038R (AKK) #781742
Gebruikt, € 34.099
-

Pottinger Novacat 442 achtermaaier
2025, € 24.941
-

Pöttinger Servo 3000P wentelploeg (HIL) #779281
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag28° / 15°5 %
-
Woensdag33° / 18°0 %
-
Donderdag30° / 20°5 %












