Forse stijging van tarwenoteringen
De tarwenoteringen op de internationale markten laten een forse stijging zien. Dat gebeurt zonder een fundamentele verandering van de beschikbaarheid van tarwe.
Dat blijkt uit het Weekbericht Granen van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) van deze week.
Veel tarwe inkopers/verwerkers hebben, door de dalende prijzen van de afgelopen weken, weinig aangekocht. Omdat de prijzen nu stijgen, weigeren akkerbouwers hun granen te verkopen.
Argentinië
In Argentinië is er sprake van overvloedige neerslag en dat heeft mogelijk gevolgen voor sojabonenoogst en zorgt voor logistieke problemen. In Brazilië blijven de oogstvooruitzichten goed.
Het tarweareaal in Argentinië zal mogelijk met 25 procent stijgen tot 4,5 miljoen hectare en dat is het gevolg van het schrappen van de tarwe uitvoerbelasting.
De weersomstandigheden in Rusland en Oekraïne zijn goed en analisten hebben de oogstprognose voor Rusland met 2 miljoen ton aangepast tot 59 miljoen ton (dit seizoen 61 miljoen ton).
Europa
Analisten verwachten voor de Europese Unie voor het seizoen 2016/17 een goede oogst vanwege de gunstige weersomstandigheden.
De Europese markten laten veelal een stijging van de voertarwe spotnoteringen zien bij redelijk stabiele gerst- en maisnoteringen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 314 Vario 314 Gen4 Power Set1
2024, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.313
-

Fendt 209S Vario TMS
2010, P.O.A.
-

Evers 11 tands #776608
Gebruikt, € 950
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag6° / -1°5 %
-
Dinsdag8° / -1°10 %
-
Woensdag4° / -3°10 %












