CU-SGP: versterk positie boer tegen crisis
'Geef boeren juist nu alle middelen in handen om hun positie in de keten te versterken.' Daartoe riep Bas Belder (ChristenUnie-SGP) dinsdag op in het debat met EU-commissaris Phil Hogan.
Het Europees Parlement debatteerde met de Landbouwcommissaris over maatregelen om de crisis in de Europese landbouw te verlichten.
Belder vroeg aandacht voor het structurele probleem van de ongelijke waardeverdeling in de keten en de vergaande gevolgen daarvan in tijden van crisis. 'In een langdurige crisis kan die oneerlijke waardeverdeling het verschil maken tussen overleven en failliet gaan.'
Schakels
'Door de onderhandelingspositie van boeren te verbeteren, worden de gevolgen van de crisis evenrediger verdeeld over de diverse schakels in de keten', aldus Belder.
Hij vroeg de Landbouwcommissaris de uitzondering voor crisiskartels via Artikel 222 in de gemeenschappelijke marktordening breder en sneller in te zetten. Primaire producenten kunnen daarmee tijdelijk ruimte krijgen voor onderlinge afspraken over hoeveelheden zonder in problemen te komen met de mededingingsautoriteiten.
Crisiskartels
De ervaring met de werking van crisiskartels zou wat Belder betreft vervolgens ook meegewogen moeten worden door de Agricultural Markets Task Force die sinds januari 2016 werkt aan een structurele oplossing voor de ongelijkheid in de keten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692667
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692300
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HG) #692920
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692665
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag19° / 12°5 %
-
Maandag18° / 10°5 %
-
Dinsdag21° / 8°20 %