Grote zorgen LTO over exoten (video)
LTO Nederland maakt zich grote zorgen over tientallen planten en bomen die zijn geplaatst op de lijst invasieve uitheemse exoten.
De schade voor Nederlandse telers kan oplopen van tien- tot honderdduizenden euro's per soort, als deze worden verboden. Deze lijst leidt tot grote zorgen bij kwekers.
Voorzitter Bart Faassen van LTO-cultuurgroep bos- en haagplantsoen houdt de situatie nauwlettend in de gaten. ‘Er staan planten als de Acer Negundo op waarvan wij ons afvragen waarom deze op de lijst staat.'
Verdringen
De reden is dat hij invasief is en hier eigenlijk niet thuis hoort, geeft Faassen aan. 'Zo kan hij inheemse planten verdringen omdat het zaad makkelijk uitkomt en in bepaalde landen vinden ze dat blijkbaar invasief.’
Volgende week komt er mogelijk meer duidelijkheid als de betrokken bewindslieden reageren tijdens de Milieu en Transportraad.
'Op dit moment is het nog even afwachten. In februari zou er duidelijkheid komen. Het gaat nu naar Den Haag en we hopen dat deze lijst afgekeurd wordt.’
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn FC280F Frontmaaier
1999, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z540R ZEROTURN (MOL) #61308
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 110 trekker (BIE) #518962
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5080M trekker (HAE) #60387
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %












