LTO ziet niets in commissie Nijpels
Een commissie onder leiding van oud-politicus Ed Nijpels gaat het kabinet adviseren over de toekomst van de veehouderij. LTO reageert kritisch op de instelling van deze nieuwe commissie.
Staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) vindt dat de verduurzaming van de Nederlandse veehouderij versneld moet worden. Hij vraagt de commissie Nijpels daarvoor voorzetten te geven.
Zes leden
Naast Nijpels maken Joszi Smeets (Youth Food Movement), Martin Scholten (Animal Sciences Group), Felix Rottenberg (oud-PvdA-voorzitter), Ruud Huirne (Rabobank) en Hans Hoogeveen (ministerie van EZ) deel uit van de commissie.
LTO vindt de instelling van de commissie Nijpels overbodig. 'Het is de zoveelste commissie. Ik vraag me echt af wat dit kan toevoegen aan alle initiatieven die al in de markt worden genomen', zegt voorzitter Albert Jan Maat.
Regentisme
Hij hekelt het feit dat er geen enkele veehoudersvertegenwoordiger in de commissie zit. 'Het is over u, maar zonder u. Dit is regentisme', aldus de LTO-voorzitter.
'Dit toont het gebrek aan focus aan dat we al langer vaststellen bij het ministerie van EZ', meent Maat 'En het laat zien hoe hard we weer een eigen ministerie van Voedsel en Platteland nodig hebben.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Jako W600H weidesleep 6mtr.
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6420 S met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-

4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Woensdag16° / 9°10 %
-
Donderdag16° / 9°10 %
-
Vrijdag15° / 8°5 %











