Onvrede afbouw vergoeding mezenschade
Fruittelers in Gelderland en Utrecht vinden het onterecht dat de vergoeding van mezenschade wordt afgebouwd.
Dat hebben ze inmiddels bij hun gedeputeerden aangekaart. De telers hopen dat de kwestie ook in IPO-verband wordt besproken.
De vergoeding voor zangvogelschade wordt afgebouwd. Dat heeft te maken met het feit dat het Rijk in 2014 de vergoedingen voor natuurbeheer en de faunaschade overdraagt naar de provincies. Daarvoor is rijksgeld beschikbaar maar dat is minder dan het budget dat het Rijk daarvoor uitkeerde.
Beschermd
Het schrappen van de vergoeding voor mezenschade valt slecht bij de fruittelers. 'Mezen zijn een beschermde diersoort. Dit betekent dat je de dieren ook niet mag bestrijden, zegt NFO-bestuurder Bert den Haan.
'Er zijn in samenspraak met het Faunafonds wel proeven geweest waarbij preventieve maatregelen zijn uitgetest. Maar dat heeft geen bevredigend resultaat opgeleverd.'
Daarnaast steekt het de fruittelers dat schade door bijvoorbeeld ganzen en dassen wel vergoed blijft. Er lijkt sprake te zijn van willekeur.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Midden
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Ariens Edge 34 (BIE) #690381
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

John Deere 6R 250 trekker (REU) #778488
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland KKLD100-200
2011, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %











