‘Oppassen met jachtrecht’
Flevoland - Stichting Faunabeheer Flevoland (SFF) waarschuwt boeren dat verhuur van jachtrecht buiten de stichting om het risico op wildschade vergroot.
SFF beheert het jachtrecht op de gronden die in het bezit zijn van de Rijksvastgoeddienst. Ook terreinbeherende organisaties werken voor het wildbeheer samen met de stichting. Daarnaast geldt dat ruim vijfhonderd particulieren in Flevoland het jachtrecht op hun gronden hebben ondergebracht bij de SFF.
De situatie in Oostelijk Flevoland en Zuidelijk Flevoland is hiermee vergelijkbaar met de jachthuurperiode 2010-2016. In de Noordoostpolder hebben meer dan honderd grondeigenaren ervoor gekozen het jachtrecht zelf bij jagers onder te brengen.
Volgens directeur Hans Ernsten neemt bij het vervallen van professioneel jachttoezicht de kans op schade voor de agrariër aanmerkelijk toe. ‘Ook de afhandeling van schades brengt meer risico’s met zich mee. De bij het Faunafonds/BIJ12 ingediende schadeclaims worden nu veelal geaccepteerd.’
Naast een groter risico voor de boer betekent de verminderde inhuur van jachtrecht inkomstenderving voor de SFF. De bijdrage voor komende jaren wordt nu verhoogd van 1 euro naar 1,50 euro per hectare. ‘Anders komt de invulling van het professioneel jachttoezicht onder druk te staan. En als dit doorzet moeten we weer nieuwe afwegingen maken’, aldus Ernsten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 3039R (DAT) #702438
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag18° / 3°0 %
-
Zaterdag17° / 3°10 %
-
Zondag17° / 4°0 %











