HempFlax opent fabriek in Roemenië
HempFlax in Oude Pekela heeft 5 miljoen euro geïnvesteerd in een hennepfabriek in Roemenië. De fabriek in Alba opent deze maand de deuren.
De afgelopen jaren laten een stijgende vraag zien naar producten gemaakt van vezelhennep. Met de teelt in Roemenië wil HempFlax aan deze vraag tegemoetkomen.
Roemenië was tot 1989 wereldwijd de vierde grootste exporteur van hennep. Daarna laat het areaal een scherpe daling zien tot slechts enkele hectaren in het jaar 2000.
Grondstof
De investering van 5 miljoen euro door HempFlax zorgt voor een belangrijk opleving van de Roemeense hennepindustrie.
De hennepvezel is een hernieuwbare grondstof voor verschillende industriële toepassingen. De hennepvezels zijn te gebruiken in plaats van synthetische producten gemaakt uit fossiele energie.
Groei areaal
Dit jaar teelt HempFlax ongeveer 500 hectare vezelhennep in Roemenië. Het plan is om het areaal met ongeveer 300 hectare per jaar te laten groeien.
De fabriek heeft een verwerkingscapaciteit van 4 ton hennepstengels per uur. Er is een areaal van 5.000 hectare vezelhennep nodig om de maximale capaciteit te kunnen benutten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-

Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 6°90 %










