Zaai hennep en bouw je eigen huis
Een hectare hennep levert na 14 weken voldoende materiaal op om een huis te bouwen. Daarmee is het een duurzame grondstof. Alleen bamboe groeit sneller.
HempFlax in Oude Pekela wil vezelhennep als duurzame grondstof meer onder de aandacht brengen. Daarom is er op 19 juni, samen met Natuur en Milieufederatie Drenthe, een workshop 'Building with Hemp pand Lime'.
De combinatie van hennephout, kalk en leem biet een ecologisch alternatief voor beton. Het product wordt onder de merknaam Hempcret op de markt gebracht en is vooral populair in de houtskeletbouw.
Geheel recyclebaar
Hempcret zorgt voor een lage warmtewisseling en natuurlijke isolatiewaarde. Door natuursoda toe te voegen, is het brandwerend. Hempcret is duurzaam en geheel recyclebaar.
'Building with Hemp and Lime' is bedoeld voor architecten, projectontwikkelaars, aannemers en particulieren die zelf een duurzaam huis willen bouwen.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T214 active
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, € 8.250
-

Kuhn GA8121 hark met middenafleg
2010, € 13.250
-

Perfect weidebloter LB-185
2021, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %











