Bloedluizen blijven plaag bij pluimvee
De bestrijding van bloedluis in de pluimveehouderij is en blijft een lastig probleem. Geen van de methoden of middelen die tot nu toe zijn ontwikkeld, lijkt afdoende.
Door gebrek aan financiering zijn verschillende universitaire onderzoeken stopgezet. Een volledig bloedluisvrije kip van de opfok is echter van groot belang.
Volgens onderzoek van HAS Den Bosch, in opdracht van vakgroep Pluimveehouderij van LTO/NOP, is zo'n 94 procent van de pluimveebedrijven met bloedluis besmet. Dat blijkt uit een inventarisatie uit 2011.
Roofmijten
Het bestrijden met roofmijten kwam vier jaar gelden sterk op. Volgens Hugo Bens, voorzitter van ZLTO-vakgroep Pluimveehouderij en bestuurslid van vakgroep Pluimveehouderij van LTO/NOP, waren onder meer de universiteiten van Amsterdam en Groningen en Productschap voor Pluimvee en Eieren bij het onderzoek naar de inzet van de roofmijt betrokken.
Keuzes
Door een beperkte hoeveelheid geld voor onderzoek moesten er keuzes worden gemaakt. Besloten werd het onderzoek naar de inzet van roofmijten niet te financieren. Dat werd dan ook stopgezet.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.644
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %











