PCA: veel doorwas bij aardappelen in België
Het Proefcentrum voor de Aardappelteelt (PCA) meldt dat in Bintje en Markies in België op dit moment veel doorwas is te vinden.
PCA vindt met name in de kuststreek regelmatig doorwas in Bintje. Op sommige percelen vormen tot 50 procent van de primaire knollen nieuwe scheuten en secundaire knolletjes.
Verderop in Vlaanderen zijn de waarnemingen wisselend, stelt PCA. Volgens het proefcentrum zijn vroeg ontwikkelde percelen met voldoende loof minder gevoelig vanwege de capaciteit om hoge temperaturen te bufferen.
Leeggezogen
Bij Bintje, Markies en Agria zorgt doorwas ervoor dat de primaire aardappelknollen worden leeggezogen door de nieuwe stengels en knolletjes. Daardoor ontstaat glazigheid.
Doorwas in Fontane uit zich vooral door nieuwe knolzetting via nieuwe stolonen vanaf de stengel. Dit gaat niet ten koste van de primaire knollen, maar zorgt wel voor extra concurrentie voor voedsel en vocht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (MID) #692958
Gebruikt, € 8.545
-

Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (SOM) #692916
Gebruikt, € 5.644
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (LIE) #692279
Gebruikt, € 6.793
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag4° / -1°10 %
-
Zondag3° / -1°90 %
-
Maandag6° / 2°70 %











