Veel aanmeldingen voor CRV-Koe Expo
Het aantal aanmeldingen voor de CRV Koe-Expo, op zaterdag 20 juni in de Brabanthallen in Den Bosch, is groot. Voor de individuele keuring zijn 240 koeien aangemeld, terwijl er voor maar 150 dieren plaats is.
Inmiddels maken selectiecommissies een schifting. Daarbij moeten ze het aantal zwartbonten terugbrengen van 160 dieren naar 90.
Bij roodbont is de selectie een tikkeltje minder streng. Hier mogen van de 80 dieren er ook 60 daadwerkelijk de ring in.
Kritisch
Toch is de selectie ook hier kritisch. 'De koeien moeten toch een bepaald niveau hebben om te kunnen deelnemen', laat een CRV-woordvoerder weten.
'Koeien die dit niveau niet halen, komen niet in de ring. Ook al betekent dit dat er minder dan 60 roodbonten in de catalogus komen.'
Tien dochtergroepen
Naast de individuele keuring worden ook dochtergroepen in de ring verwacht. Het streven van CRV is om van acht stieren dochters te laten zien. Daarnaast staan nog een MRIJ-groep en een kruisingsgroep op het programma.
Volgende week wordt de definitieve lijst met stieren bekendgemaakt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland TS135A
2004, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (MG) #692292
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6210R (HA) #60704
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %