‘Ook in 2015 muizenschade’
Friesland - De muizenplaag zal ook in 2015 schade veroorzaken. De eerste muizen in Friesland hebben alweer jongen. Dat laat provincie Fryslân weten.
Provincie Fryslân doet samen met Wetterskip Fryslân, LTO Noord, Faunafonds, Alterra, Rabobank en Altenburg & Wymenga onderzoek naar de muizenplaag.
Volgens de onderzoekers duiden de voorbereidingen van velduilen op voortzetting van de muizenplaag. De populatie van velduilen in Friesland besloeg in 2014 meer dan veertig broedparen.
Uit de voorlopige resultaten van het onderzoek blijkt dat het bevloeien van land met water geschikt is om op perceelsniveau muizen te doden en te bestrijden. Ook intensieve beweiding en de inzaai met andere gewassen lijkt effectief.
Boeren kunnen de maatregelen het beste uitvoeren direct na de eerste snede. Het aantal muizen bevindt zich dan op het laagste niveau, geven de onderzoekers aan.
Bij het LTO Noord-meldpunt Muizenschade zijn vorige week geen nieuwe meldingen binnengekomen. Dat is voor het eerst sinds november vorig jaar.
In totaal kwamen 1.700 meldingen binnen. ‘Het maximumaantal meldingen is bereikt’, verwacht Wiebren Van Stralen van LTO Nederland.
Ook Van Stralen meldt dat er sterke aanwijzingen zijn voor een tweede piek. ‘We moeten alert blijven’, zegt hij.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Faro 4000D
2011, P.O.A.
-

John Deere 6M 165 (BEN) #695499
Gebruikt, P.O.A.
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag18° / 13°80 %
-
Vrijdag18° / 11°70 %
-
Zaterdag19° / 9°50 %
















