'We besteden meer geld aan paasontbijt'
Nederlanders geven dit jaar naar verwachting meer geld uit als ze inkopen doen voor Pasen. Vooral supermarkten zullen hiervan profiteren. Dat is gebleken uit onderzoek van Q&A Research & Consultancy.
De verwachting is dat de bestedingen ongeveer 7 procent hoger liggen dan vorig jaar. Supermarktkoepel CBL zei eerder deze week al een recordomzet voor Pasen te verwachten van 765 miljoen euro. Dat is 2,5 procent meer dan een jaar terug.
In bijna 40 procent van de Nederlandse huishoudens staat aankomend weekend een paasontbijt op tafel. Aan deze mensen heeft Q&A gevraagd waar ze de ingrediënten voor het ontbijt verwachten te kopen.
Eieren en kaas
Het blijkt dat het grootste gedeelte van het brood, de vleeswaren, de eieren en de kaas in de supers wordt gehaald. Zo'n 38 procent van het brood komt van de bakker en 21 procent van het vlees van de slager.
Andere winkels hebben volgens Q&A minder profijt van de extra bestedingen voor Pasen. Een klein deel van de consumenten gaf wel aan dat zij in het paasweekend een woonboulevard, een tuincentrum of een bouwmarkt willen bezoeken.
Aan het onderzoek deden bijna 1.800 consumenten mee.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (STE) #775451
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (ETT) #692326
Gebruikt, € 5.313
-

Evers 11 tands #776608
Gebruikt, € 950
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag5° / 0°5 %
-
Woensdag7° / 0°20 %
-
Donderdag5° / 2°75 %











