Niet meer geld multifunctionele landbouw
De overheid wil niet meer geld beschikbaar stellen om de multifunctionele landbouw te ondersteunen.
De ChristenUnie (CU) en SP stelden gisteravond in een debat in de Tweede Kamer dat de sector multifunctionele landbouw extra ondersteuning kan gebruiken.
'Ik denk aan een bedrag van 1 miljoen euro', zei Carla Dik Faber van de CU. 'Dat geld is nodig om de sector nog beter aan te laten sluiten op de maatschappij. Zorgboeren kunnen bijvoorbeeld worden ondersteund om zorgtaken uit te voeren en beter aan te sluiten op gemeentelijke netwerken.'
Volwassen
Maar staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) vindt dat de sector volwassen is geworden en geen overheidssteun meer nodig heeft. 'We hebben een denktank ingesteld en een platform. Daarvoor is 30.000 euro vrijgemaakt.'
'Als de Tweede Kamer meer geld vrij wil maken, gaat dat ten koste van andere zaken', liet Dijksma weten. Er lijkt bij de Kamerleden echter geen animo om nog voluit te gaan om meer geld los te krijgen voor multifunctionele landbouw.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (AKK) #781254
Gebruikt, € 146.950
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HAE) #781549
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag17° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag19° / 9°20 %












