2015 alle nieuwe stallen Plusstal
Vanaf 2015 voldoen alle nieuwe stallen, waarvoor veehouders een vergunning aanvragen, minimaal aan het niveau van de zogenaamde Plusstal. Dat heeft het samenwerkingsverband Uitvoeringsagenda Duurzame Veehouderij (UDV)besloten.
Plusstallen scoren op duurzaamheidaspecten zoals dierenwelzijn, milieu, energie en ammoniak, hoger dan het huidige wettelijke niveau.
De opzet van de stal heeft grote invloed op de duurzaamheid van het veehouderijbedrijf, stelt UDV. 'Het realiseren van een nieuwe stal is daarom hét moment om stappen te zetten op duurzaamheidsthema's'.
Duurzaamheidsplan
De partijen van de UDV hebben uitgewerkt hoe ze duurzame bouw willen stimuleren. Bijvoorbeeld door te bevorderen dat ondernemers bij nieuwbouwplannen een eigen duurzaamheidsplan uitwerken.
Garantstelling
Plustallen komen vanaf 2015 in aanmerking voor garantstelling vanuit de overheid bij de financiering, laat staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) weten.
Dijksma heeft de Stichting Milieukeur (SMK) gevraagd hiervoor een certificeringssysteem te ontwikkelen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Karat 10 cultivator (MID) #29023
Gebruikt, € 14.500
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

JOHN DEERE 4066M COMPACTTRACTOR (ZUI) #777838
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Weer
-
Donderdag21° / 11°15 %
-
Vrijdag25° / 11°0 %
-
Zaterdag26° / 14°10 %











