'Samenwerken in regio ook grondgebonden'
Het daadwerkelijk hebben van grond zou ondergeschikt moeten zijn bij de definitie van grondgebondenheid. Dat schrijft Lins Keijzers, voorzitter BAJK, op de website van BAJK.

Keijzers reageert daarmee op de verstrekkende gevolgen die de melkveewet kan hebben voor jonge melkveehouders in Brabant.
Keijzers pleit voor een andere kijk op het woord grondgebonden. 'Samenwerking met een akkerbouwer kan ook als grondgebonden worden beschouwd.'
Grond verplicht
Het kan volgens hem niet zo zijn dat als een jonge agrarische ondernemer wil uitbreiden, hij ook verplicht is om direct grond in pacht of eigendom te hebben. 'Dat brengt te veel financiële lasten met zich mee waardoor hij in zijn ontwikkelingsmogelijkheden wordt belemmerd.'
Verder schrijft de BAJK-voorman dat door samenwerking met andere sectoren de gehele mineralenstroom effectiever kan.
Specialisten
'De kwaliteiten van de individuele agrarische ondernemers staan hierbij centraal. Door de specialisatie van de individuele ondernemer beschikt hij over de meeste kennis in zijn vakgebied', benadrukt Keijzers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 716 VARIO trekker
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z740R (HG) #27187
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6145R (BV) #26360
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 5125R (BV) #21531
Gebruikt, € 84.800
Vacatures
Verkoopadviseur Zeugen- & Biggenvoeders
Rothkötter Mischfutterwerk GmbH - NL
Directeur (via PublicSpirit)
Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur (KAVB) - HILLEGOM
Vacature businessmanager Poultry Expertise Centre/ Calf Expertise Centre (PEC/ CEC) 0,8 – 1 fte
Poultry Expertise Centre - Barneveld, Nederland
Ondernemende adviseur / Teamleider AGRO
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Strategisch adviseur agro
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Weer
-
Dinsdag13° / 8°70 %
-
Woensdag12° / 8°50 %
-
Donderdag14° / 7°50 %