'Samenwerken in regio ook grondgebonden'
Het daadwerkelijk hebben van grond zou ondergeschikt moeten zijn bij de definitie van grondgebondenheid. Dat schrijft Lins Keijzers, voorzitter BAJK, op de website van BAJK.

Keijzers reageert daarmee op de verstrekkende gevolgen die de melkveewet kan hebben voor jonge melkveehouders in Brabant.
Keijzers pleit voor een andere kijk op het woord grondgebonden. 'Samenwerking met een akkerbouwer kan ook als grondgebonden worden beschouwd.'
Grond verplicht
Het kan volgens hem niet zo zijn dat als een jonge agrarische ondernemer wil uitbreiden, hij ook verplicht is om direct grond in pacht of eigendom te hebben. 'Dat brengt te veel financiële lasten met zich mee waardoor hij in zijn ontwikkelingsmogelijkheden wordt belemmerd.'
Verder schrijft de BAJK-voorman dat door samenwerking met andere sectoren de gehele mineralenstroom effectiever kan.
Specialisten
'De kwaliteiten van de individuele agrarische ondernemers staan hierbij centraal. Door de specialisatie van de individuele ondernemer beschikt hij over de meeste kennis in zijn vakgebied', benadrukt Keijzers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
-
Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Weer
-
Zondag19° / 9°85 %
-
Maandag20° / 14°80 %
-
Dinsdag18° / 13°45 %