Gebruik kweekvaas mag breder
De orchideeënkwekers Ter Laak in Wateringen en Piko Plant in Nooddorp hebben een rechtszaak verloren tegen concurrent Levoplant in Honselersdijk over het gebruik van een kweekvaas.
Ter Laak en Piko Plant meenden het patent te hebben op het gebruik van een speciale vaas voor de orchideeënkweek. Die vaas heeft een koker die de takken van een orchideeënplantje ertoe dwingt verticaal te groeien. Daarmee is te voorkomen dat de takken in horizontale richting groeien en verstrengeld raken met de takken van andere orchideeënplanten in een kas.
Levoplant maakt sinds enige tijd ook gebruik van een vaas met een koker. Daarmee overtrad het bedrijf volgens Ter Laak en Piko Plant het octrooirecht dat zij bezitten. Eind augustus eisten Ter Laak en Piko Plant tijdens een kort geding in Den Haag dat de concurrent zou stoppen met het gebruik van de kweekvaas.
De rechter heeft echter grote twijfels of de kweekvaas van Ter Laak en Piko Plant wel zo bijzonder is als beide bedrijven beweren. Hij gaat ervan uit dat het octrooi van beide ondernemingen waarschijnlijk niet overeind blijft bij een diepgaande rechterlijke toets in een bodemzaak.
Levoplant zegt de kweekvaas met de koker niet zozeer te gebruiken om de verstrengeling van planten te voorkomen. De vaas stapelt vooral gemakkelijk.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case International 745 XL
1988, € 13.000
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %











