Helikopter meet waar Zeeland zout is
In Zeeuws-Vlaanderen wordt komende week een begin gemaakt met een onderzoek dat uiteindelijk een provinciedekkend beeld moet opleveren van de zoet-zoutverdeling in de grond.
Voor het onderzoek wordt gebruikgemaakt van een helikopter die uitgerust is met een sigaarvormig meetinstrument. Daarmee is het mogelijk om via elektromagnetische straling de zoet-zoutverdeling te bepalen.
Als volgend jaar ook de meetresultaten voor de rest van de provincie bekend zijn, is Zeeland de eerste provincie waarvan het zoutprofiel voor het complete grondgebied in kaart is gebracht.
Alternatief regenwater
De metingen kunnen belangrijk zijn voor de toekomst van de land- en tuinbouw in Zeeland. Steeds meer boeren zoeken naar een alternatief voor regenwater als bron van zoet water.
Op basis van het onderzoek kan straks beter bepaald worden waar zoet water in de grond zit en waar infiltratie van zoet water het meeste kans maakt.
· Lees meer hierover zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Zuid
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (SO) #692146
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (LH) #692996
Gebruikt, € 7.123
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (MM) #28588
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %
-
Zondag21° / 15°70 %