Maïs: stabiele prijs, wisselende opbrengst
De maïsoogst is overal volop aan de gang en verloopt zeer voorspoedig. Het aanbod is ruim voldoende. Daar waar de afnemers eerst nog een afwachtende houding aannamen, gaan ze nu over tot kopen, meldt maiscoach.nl.
Volgens die website zijn de opbrengsten. Vooral in de gebieden waar men te maken heeft gehad met overvloedige regenval is de opbrengst lager.
Ook is hier nogal wat maïs overgezaaid welke nog tijd nodig heeft om rijp te worden.
Bovengemiddelde opbrengst
Er zijn echter ook veel plaatsen waar de maïs een bovengemiddelde opbrengst haalt. De prijs van snijmaïs is stabiel en ten opzichte van vorige week niet veranderd.
Bij een drogestofpercentage van 30 procent bedraagt de prijs ronde de 45 euro per ton (1,50 euro per procent droge stof).
Op stam
Er wordt ook de nodige maïs op stam verhandeld. Prijzen hiervan variëren tussen 1.300 en 1.900 euro per hectare.
Hierbij is het uiteraard belangrijk om goed te kijken wat mag worden verwacht van de opbrengst. Hierdoor is er geen eenduidige prijs te maken.
Weinig handel kuilmaïs
De vraag naar kuilmaïs van vorig seizoen ligt bijna stil. Er is dan ook geen verandering in de prijs. Die bedraagt net als vorige week nog steeds tussen de 60 en 65 euro per ton, franco thuis, meldt maiscoach.nl.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (DAA) #697386
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag14° / 5°10 %
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 7°20 %











