Nieuwe machines en gewassen Biovelddag
De Biologische Velddag 2014 presenteerde veel nieuwe gewassen, rassen en teeltmethodes. Nieuw was ook de Combcut, een werktuig dat kammend door het gewas onkruid snijdt en gewas spaart.
De bezoekersaantallen lagen woensdag door het mooie weer lager dan de gebruikelijke 500 of meer van de voorgaande jaren. De telers die wel kwamen kregen uitleg over nieuwe pompoenrassen, de teelt van quinoa en het gebruik van stroken verschillende gewassen in een perceel.
Die laatste methode geeft plagen een minder aaneengesloten omgeving en de natuurlijke vijanden meer continuïteit.
Kammen en knippen
De Zweedse machine Combcut maakt gebruik van verschillen in stevigheid tussen het gewas en het onkruid. Door al kammend de onkruiden uit het gewas te snijden, hebben die minder kans om te groeien en zaad te zetten.
Een demonstratie in een uienperceel liet telers kennismaken met de eerste Combcut die in Nederland in gebruik is.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Vari-Europal 5 (LIE) #692629
Gebruikt, € 7.000
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
Fendt Former 920C middenafleg hark
Nieuw, P.O.A.
-
John Deere X167R Zitmaaier (WOL) #27416
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 6°30 %
-
Woensdag17° / 6°5 %
-
Donderdag15° / 9°5 %