Doorbraak komt op tijd gereed
Voor de aanleg van De Doorbraak loopt nog één onteigeningsprocedure. De werkzaamheden rond de aanleg van de beek liggen verder goed op schema.
Dat zegt dagelijks bestuurslid Wim Stegeman van waterschap Vechtstromen.
Wateroverlast
De Doorbraak is een nieuwe beek die waterschap Vechtstromen en provincie Overijssel aanleggen vanaf de oostkant van Almelo tot aan de Exosche Aa. De beek is 13 kilometer lang en moet de stad Almelo voor wateroverlast behoeden.
Daarnaast moet de beek ook verdroging in de regio tegen gaan. Door de aanleg ontstaat tevens een ecologische verbindingszone tussen de Sallandse heuvelrug en Noordoost-Twente.
Gebiedsproces
Voor de aanleg van de beek is 110 hectare landbouwgrond, verdeeld over circa150 percelen, nodig. Om verslechtering van de landbouwstructuur te voorkomen, kwam er een gebiedsproces met een vrijwillige kavelruil.
Bijna alle grond voor De Doorbraak is uiteindelijk in goed overleg aangekocht, het waterschap heeft nog te maken met één onteigeningsprocedure. 'Daar komen we niet uit, de rechter zal een oordeel moeten vellen of we de eigenaar genoeg compensatie hebben geboden', aldus Stegeman.
· Meer hierover zaterdag in Nieuwe Oogst, editie midden
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.833
-

John Deere 5075M (OLD) #703361
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 311LSA
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (HIL) #781521
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag17° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag19° / 9°20 %













