Burger weet weinig van vlasteelt
Driekwart van de EU-burgers weet niet dat vlas in Europa wordt geteeld. Een onderzoek in opdracht van de Europese vlasorganisatie CELC wijst dat uit.
In elke lidstaat zijn afgelopen voorjaar ruim duizend consumenten ondervraagd. De uitkomsten geven aan dat er veel onwetendheid is over de teelt van vlas.
Buiten de EU
Zo denkt 57 procent van de ondervraagden dat vlas afkomstig is van buiten de EU. Daarnaast zegt 19 procent geen enkel idee te hebben van de herkomst.
Twee derde van de deelnemers meent dat voor de teelt van vlas veel aanvoer van water nodig is. De milieuvoordelen van de teelt en van het eindproduct zijn bij 78 procent onbekend.
Nieuwe labels
De CELC wil de bekendheid van vlas vergroten door de introductie van twee merken. Het gaat om European Flax, een kwaliteitslabel voor Europese vlasvezels, en om Club Masters of Linen, een textiellabel dat kwaliteit en herkomst garandeert.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ZUI) #692965
Gebruikt, € 4.999
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z315E (LIE) #717249
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TM190 trekker (MAA) #690891
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Woensdag6° / 2°80 %
-
Donderdag6° / 0°40 %
-
Vrijdag5° / -2°20 %













