Meer Ruimte-voor-Ruimte in Drenthe
Provincie Drenthe wil gemeenten meer vrijheid bieden bij het toepassen van de Ruimte-voor-Ruimte regeling. Tot nu toe wordt de regeling in die provincie maar mondjesmaat gebruikt.
Bij ruimte-voor-ruimte wordt ongebruikte agrarische bebouwing gesloopt en mag daar doorgaans één compensatiewoning voor worden teruggeplaatst. Dat kan financieel aantrekkelijk zijn.
In plaats van één kunnen in Drenthe in de toekomst twee of in bijzondere gevallen zelfs meer compensatiewoningen worden neergezet. Dat vergroot het rendement van het project. Verrommelde agrarische bebouwing kan met de aangepaste regeling zo makkelijker worden opgeschoond, stelt provincie Drenthe.
Kwaliteit
Vaker toepassen van ruimte-voor-ruimte komt volgens Drenthe de kwaliteit van het buitengebied ten goede. De Provinciale Omgevingsverordening wordt daarom op dit punt aangepast.
Drenthe is bezig het provinciale omgevingsbeleid te actualiseren. Daarmee krijgen gemeenten een hernieuwd handvat voor hun ruimtelijke beleid aangereikt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6150R (MD) #63046
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (EL) #692326
Gebruikt, € 5.313
-
John Deere Tractor 6100M (MD) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (RL) #691687
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 8°10 %
-
Donderdag27° / 11°10 %