Koudwatervrees bij selectief droogzetten
			Een aantal ondernemers heeft koudwatervrees bij het selectief droogzetten. Ze zijn bang dat koeien niet altijd goed door de droogstand heen komen. Bij twijfel biedt een bacteriologisch onderzoek uitkomst.
		
Het besef dat het antibioticagebruik omlaag moet is er wel, maar melkveehouders vinden de praktische invulling lastig. Dat kwam onder meer woensdag aan de orde tijdens de rundveestudieavond van Agrifirm Feed in het Gelderse Oosterwolde, zo weet Bé Duitman, specialist Rundveehouderij van deze veevoercoöperatie. Hij merkt de wisselende geluiden ook onderweg.
‘Als er weinig melk onder de koeien zit, dan is selectief droogzetten geen probleem. Anders is dat wanneer de koeien een goede melkproductie hebben. Gelet op de nieuwe mestwet is een hoge productie per koe wenselijk. Dan wordt selectief droogzetten lastiger.’
Bang
Volgens de Agrifirm-man is de melkproductie tegen het eind van de lactatie te sturen via het rantsoen. ‘Bij bijvoorbeeld een melkrobot kan dat middels de krachtvoergift in de robot. Sommige bedrijven zijn toch bang om bij het droogzetten voor een deel van de veestapel antibiotica achterwege te laten.’
 
Bij het selectief droogzetten, dat verplicht is, mogen dieren met een laag celgetal niet met antibioticum worden drooggezet. Als ijkpunt geldt hiervoor de laatste melkcontrole, binnen zes weken vóór het droogzetten. De overheid staat immers het preventief gebruik van antibiotica bij gezonde dieren niet toe.
Sceptisch
Melkveehouder Jan-Cees Vogelaar uit Lelystad, die zelf selectief droogzetten al langer toepast, is wat sceptisch tegenover de regeling, zo liet hij deze week via Twitter weten. Met name het celgetal bij de laatste melkcontrole vindt hij niet altijd passend.
Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Lees ook
Marktprijzen
		 
			
		
		
		Meer marktprijzen
    
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
 
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					 New Holland TN75S2001, P.O.A. 
- 
					 Gewichtblok 600 kgTOP zwartGebruikt, P.O.A. 
- 
					 MERCEDES-BENZ MB TRAC 800Gebruikt, P.O.A. 
- 
					 Kuhn GF 8501 TOGebruikt, P.O.A. 
Vacatures
- Beleidsmedewerker Boomkwekerij- Royal Anthos - Hillegom
- Teamleider teelt- IBN - Schaijk
- Technisch Specialist- Pater Bloembollen - Spierdijk
- Internationaal Accountmanager- Schaap Holland BV - Biddinghuizen
- Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw- Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Zaterdag15° / 10°80 %
- 
	Zondag13° / 9°60 %
- 
	Maandag13° / 7°40 %







 
								 
								 
								 
								 
								


 
					 
					 
					


