Te veel grond dijkplan Hoeksche Waard
			Het huidige ontwerp voor een dijkversterking in het zuiden van de Hoeksche Waard kost te veel landbouwgrond, vindt LTO Noord.
		
De organisatie heeft hierop een zienswijze ingediend bij provincie Zuid-Holland. LTO heeft onder meer moeite met het volledig binnendijks uitvoeren van de dijkversterking.
Er is geen goede belangenafweging gemaakt om te kijken of de versterking ook buitendijks mogelijk is, vooral op vier trajecten, stelt LTO Noord.
Agrarische belangen sneeuwen daardoor ten onrechte onder bij de ecologische en waterstaatkundige belangen.
Waterberging
Als ecologische en waterstaatkundige belangen exacter omschreven worden, kan blijken dat buitendijks versterken juist positief is voor het waterbergend en watervoerend vermogen en de natuurwaarden.
Ook wordt er in het ontwerpplan uitgegaan van te veel natuurcompensatie, 9,1 hectare, terwijl 6 hectare volgens de regels voldoet.
 LTO verzoekt de provincie hiervan af te zien om de landbouw te sparen en de kosten te drukken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
		 
			
		
		
		Meer marktprijzen
    
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
 
					 
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					 Lely Lotus 1325 schudder1999, P.O.A. 
- 
					 Ref. Valtra 6550 Hi-TechGebruikt, P.O.A. 
- 
					 Gewichtblok 900 kgTOP zwartGebruikt, P.O.A. 
- 
					 Case IH PUMA 185 CVX2014, P.O.A. 
Vacatures
- Beleidsmedewerker Boomkwekerij- Royal Anthos - Hillegom
- Teamleider teelt- IBN - Schaijk
- Technisch Specialist- Pater Bloembollen - Spierdijk
- Internationaal Accountmanager- Schaap Holland BV - Biddinghuizen
- Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw- Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Zaterdag15° / 10°80 %
- 
	Zondag13° / 9°60 %
- 
	Maandag13° / 7°40 %







 
								 
								 
								 
								 
								


 
					 
					


