Landbouwareaal stijgt naar 2,11 miljoen ha
Een onderzoek van Alterra Wageningen in opdracht van het ministerie van EZ heeft uitgewezen dat het areaal subsidiabel landbouwgrond gestegen is naar 2,11 miljoen ha. Eerdere cijfers uit 2011 wezen op 1,98 miljoen.
De vorige cijfers kwamen uit GBCS-data uit 2011 en waren afkomstig van Dienst Regelingen, die het landbouwareaal in kaart bracht.
Het totale areaal landbouwgrond dat volgens de nieuwe definitie landbouwgrond in Nederland wordt begrensd door de Ecologische Hoofdstructuur of Natura 2000 is ruim 400.000 hectare.
Landbouwactiviteit
Het nieuwe Europese Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) lijkt een ruimere interpretatie van het begrip landbouwactiviteit voor te staan. Een activiteit op de landbouwpercelen komt in aanmerking voopr rechtstreekse inkomenssteun. Neem je dat ruimer, dan komen ook bermen, onverharde vliegvelden en natuurgebieden in aanmerking. .
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-

John Deere 6130R AP (DAA) #704763
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (HIL) #781521
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Woensdag20° / 12°95 %
-
Donderdag18° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %











