Europese vlinderstand halveert in 22 jaar
Het aantal vlinders in Europa is tussen 1990 en 2011 met de helft afgenomen. Dat melden het Europees Milieuagentschap (EEA) en de Vlinderstichting vandaag.
Duizenden vrijwilligers in negentien landen telden hoeveel vlinders ze zagen gedurende een periode van 22 jaar. Daaruit blijkt dat de vlinderstand bijna is gehalveerd.
'Deze dramatische daling van vlinders die in grasland leven zou alarmbellen moeten laten rinkelen', vindt Hans Bruyninckx van het EEA.
Belangrijkste oorzaken voor de afname zijn de intensivering van de landbouw en het gebruik van mest en gewasbeschermingsmiddelen.
Ontvolking
Ook is de ontvolking van het platteland in Oost- en Zuid-Europa van invloed. Daardoor wordt grasland niet meer onderhouden en groeit het dicht.
'We moeten inzien dat vlinders en andere insecten van belang zijn', zegt Bruyninckx. 'Ze zorgen voor de verspreiding van pollen en dat is essentieel voor zowel de natuurlijke ecosystemen als voor de landbouw.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz-Fahr DX110 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 130 trekker (REU) #782481
Gebruikt, € 124.500
-

Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %
-
Dinsdag26° / 14°0 %













