Krimp exportwaarde bloemen en planten
Na de krimp van 2 procent tot iets minder dan 500 miljoen euro in april blijft de exportwaarde van bloemen en planten vanuit Nederland na vier maanden steken op nipt 2 miljard euro.
Ook dat is een daling van 2 procent, zo blijkt uit de exportcijfers van HBAG Bloemen en Planten in Aalsmeer.
Tot en met april ligt de exportwaarde bij bloemen 1 procent achter op bijna 1,3 miljard euro. De exportwaarde in het pot- en tuinplantplantensegment ligt op ruim 750 miljoen euro, een achterstand van 4 procent.
Forse daling
In Zuid-Europese landen is de daling met gemiddeld 16 procent fors, in Oost- en Noord-Europese landen weten Nederlandse exporteurs nog steeds een groei te realiseren.
Ondanks de huidige krimp rekenen zij op een beperkte stijging van de totale exportwaarde eind dit jaar.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-

John Deere 6125M (BIE) #58216
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-

AS Motor 901 SM (HIL) #26853
Gebruikt, € 6.670
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 7°80 %
-
Woensdag13° / 8°90 %
-
Donderdag14° / 8°10 %










