'Fosfaat leeft niet bij varkenshouder'
Omdat fosfaatefficiëntie niet leeft onder varkenshouders, is er via het voerspoor nauwelijks reductie gehaald. Daar komt nu verandering in, stelt Wiebren van Stralen, mestspecialist van LTO.
De verordening die met terugwerkende kracht vanaf 1 januari van kracht is en sancties opgelegd bij te weinig reductie, zorgt daar voor.
De beoogde vijf miljoen kilo reductie tot 2013 bleef steken op zo'n twee miljoen kilo en dat komt ook nog vooral door aanpassing van berekeningen.
Voerspoor
Varkenshouders kunnen via Productschap Diervoerder (PDV) worden gesanctioneerd bij te weinig reductie. Van Stralen acht dat onwaarschijnlijk, hij noemt het voerspoor een 'stimuleringsmaatregel'.
'Nu de verordening wel van kracht is, verandert de houding ook. Verplichte mestverwerking zal ook varkenshouders in actie laten komen.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 280FC
Gebruikt, € 3.950
-

John Deere 6150R trekker (MID) #64511
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°10 %
-
Zondag20° / 9°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %










