Stallen moeten brandveiliger gebouwd
Veestallen moeten voortaan brandveiliger gebouwd worden. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Zaken (EZ) in een brief aan de Tweede Kamer.
Zo moet bij de nieuwbouw van stallen de technische ruimte - waarin belangrijke apparaten of installaties staan - minimaal 60 minuten brandwerend zijn. Een brand ontstaat vaak in deze ruimte, onder meer door kortsluiting.
Brandklasse B
Ook moeten de materialen (constructieonderdelen van en aankleding in stallen) bij nieuwbouw en verbouw voortaan voldoen aan strengere brandveiligheidseisen (minimaal brandklasse B). Een brand kan zich in een stal vaak snel uitbreiden via deze materialen.
Aanscherpen
De Dierenbescherming, het Verbond van Verzekeraars, de Nederlandse Vereniging voor Brand- en Rampenbestrijding (NVBR) en LTO Nederland vinden dat dieren beter beschermd moeten en kunnen worden tegen brand.
Deze partijen stellen voor om in het Bouwbesluit een aparte subcategorie voor het bedrijfsmatig houden van dieren te introduceren en de regelgeving voor deze categorie met de genoemde brandveiligheidseisen aan te scherpen.
Dit voorstel nemen de bewindslieden Dijksma, Stef Blok (Wonen en Rijksdienst) en Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie, nu over.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Lotus 1020T
Nieuw, P.O.A.
-

JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (MOL) #781078
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Woensdag21° / 12°50 %
-
Donderdag21° / 16°75 %
-
Vrijdag22° / 16°80 %











