Invloed handel biobrandstof onzeker
De invloed van het gebruik van de eerste generatiebiobrandstoffen op prijsschommelingen van de grondstoffenmarkten is niet eenduidig vast te stellen.
Dat blijkt een rondetafelgesprek met experts georganiseerd door het ministerie van Economische Zaken.
De eerste generatie biobrandstoffen wordt gemaakt uit producten als maïs, suiker en koolzaad. Uit een evaluatie van het LEI blijkt dat de handel in deze grondstoffen de prijsschommelingen zowel positief als negatief beïnvloedt. De uiteindelijke invloed bleek daardoor moeilijk te bepalen.
Beperkt
Het invloed van biobrandstoffen op prijsschommelingen van de agrarische grondstoffenmarkt lijkt echter beperkt.
Het effect van de vraag naar biobrandstoffen op de daadwerkelijke prijs lijkt beperkt in vergelijking met andere factoren, menen de experts.
Koppeling
Enkele experts menen wel dat het toevoegen van biobrandstoffen aan fossiele brandstoffen zorgt voor een sterkere koppeling tussen de prijzen van agrarische grondstoffen en de prijs van olie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

Vicon Extra 624T schijvenmaaier+kneuzer
Gebruikt, € 2.200
-

Zuidberg Valtra fronthef +PTO
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland frontgewichten
Gebruikt, € 675
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag14° / 9°30 %
-
Zondag13° / 6°30 %
-
Maandag14° / 6°5 %










