Invloed handel biobrandstof onzeker
De invloed van het gebruik van de eerste generatiebiobrandstoffen op prijsschommelingen van de grondstoffenmarkten is niet eenduidig vast te stellen.
Dat blijkt een rondetafelgesprek met experts georganiseerd door het ministerie van Economische Zaken.
De eerste generatie biobrandstoffen wordt gemaakt uit producten als maïs, suiker en koolzaad. Uit een evaluatie van het LEI blijkt dat de handel in deze grondstoffen de prijsschommelingen zowel positief als negatief beïnvloedt. De uiteindelijke invloed bleek daardoor moeilijk te bepalen.
Beperkt
Het invloed van biobrandstoffen op prijsschommelingen van de agrarische grondstoffenmarkt lijkt echter beperkt.
Het effect van de vraag naar biobrandstoffen op de daadwerkelijke prijs lijkt beperkt in vergelijking met andere factoren, menen de experts.
Koppeling
Enkele experts menen wel dat het toevoegen van biobrandstoffen aan fossiele brandstoffen zorgt voor een sterkere koppeling tussen de prijzen van agrarische grondstoffen en de prijs van olie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (MID) #692958
Gebruikt, € 8.545
-

John Deere 6630 (HEN) #707970
Gebruikt, P.O.A.
-

Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag13° / 9°5 %
-
Woensdag15° / 8°5 %
-
Donderdag15° / 10°20 %











