Nederlandse koeien naar EK in Zwitserland
Het lijkt zo goed als zeker dat er vijf tot tien Nederlandse koeien deelnemen aan de individuele keuring op het Europees Kampioenschap (EK) in het Zwitserse Fribourg op 1 en 2 maart.
Het stamboek, de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit en geïnteresseerde veehouders kwamen gisteren bij elkaar om de mogelijkheden te bespreken. Veterinair gezien blijkt afreizen naar Zwitserland mogelijk.
CRV sponsort elke deelnemende koe met 500 euro. De rest van de kosten is voor de veehouders. Ook moeten de koeien vanaf 28 januari in quarantaine.
De geïnteresseerde veehouders beraden zich nu of ze inderdaad de stap zetten om af te reizen. Volgende week maandag wordt daarover beslist in een nieuwe bijeenkomst. Voor 25 januari moeten de dieren zijn aangemeld.
Bons niet mee
Nico Bons, één van de meest succesvolle fokkers van Nederland, gaat niet mee. Hij rekent de kosten van alleen een vrachtwagen al op 6.000 euro.
Ook is hij het oneens met de voorgestelde quarantaine. Bons denkt verder niet zijn koeien in een dermate goede vorm te hebben dat ze bovenaan kunnen eindigen op het EK.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 150CVX
Gebruikt, P.O.A.
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6125R (STE) #59945
Gebruikt, € 55.000
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Dinsdag24° / 17°5 %
-
Woensdag25° / 15°5 %
-
Donderdag28° / 15°0 %











