Akte van Toedeling Land van Maas en Waal
De Akte van Toedeling voor de ruilverkaveling Land van Maas en Waal wordt volgende week donderdag officieel getekend in Beneden-Leeuwen. Daarmee wisselt meer dan 2.100 hectare grond van eigenaar en verbetert de landbouwstructuur in het gebied.
Door grond te ruilen hebben de boeren hun land dichter bij de boerderij, waardoor ze efficiënter kunnen werken. Tegelijkertijd komt grond vrij voor onder meer een ecologische verbindingszone en natuur in de uiterwaarden.
Negenhonderd eigenaren
Van de in totaal 9.470 hectare is 2.100 hectare van eigenaar verwisseld. Hierbij zijn bijna negenhonderd grondeigenaren betrokken.
Door het ruilen van grond is het aantal percelen van 7.000 naar 5.500 teruggebracht. De huiskavels van de landbouwers zijn vergroot en het aantal veldkavels fors verminderd, waarmee de agrarische structuur is verbeterd.
Kaderrichtlijn Water
Er is 20 hectare beschikbaar gekomen voor de ecologische verbindingszone en 6 hectare voor inrichting van oevers, zodat ze voldoen aan de Kaderichtlijn Water.
Verder is er 145 hectare geruild voor natuur in de uiterwaarden, zodat daar nu een totale oppervlakte van ongeveer 240 hectare beschikbaar is. Daarnaast is 27 hectare vrijgemaakt voor natuurvriendelijke oevers langs de Maas en de Waal.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 280MC (540rpm)
2018, € 15.120
-
New Holland T5.95 DualCommand
2019, P.O.A.
-
Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag23° / 10°10 %
-
Woensdag21° / 9°10 %
-
Donderdag20° / 9°10 %