Cono-boeren: 'Wapenstilstand'
Bij Cono Kaasmakers is de rust even weergekeerd. Onder druk van een groep boeren, die het oneens is met de duurzaamheidsplannen, hebben directie en bestuur van Cono besloten de invoering van Caring Dairy Plus met een maand uit te stellen tot 1 februari 2013.
Tot die tijd gaat een speciaal ingestelde commissie kijken naar de pijnpunten van Caring Dairy Plus. De commissie bestaat uit bestuurders, commissarissen en melkveehouders.
'De duurzaamheidskoers is afgesproken en blijft overeind. Maar we gaan wel kijken hoe we de zaken zo praktisch mogelijk kunnen invullen’, zegt manager duurzaamheid Catharinus Wierda.
Tegenstanders
De tegenstanders, die nog steeds niet met naam en toenaam in de publiciteit willen, spreken van een ‘wapenstilstand’. Volgens hen gaat de strijd nu pas beginnen. ‘En dat zal een felle strijd worden.’
De tegenstanders hebben bezwaar tegen de vergaande bemoeienis met het boerenerf en hekelen vooral de herverdeling van melkgeld.
Melkprijs
‘Koppel Caring Dairy los van de melkprijs, laat zien wat je er werkelijk meer mee verdient in de markt en betaal dat aan melkveehouders die eraan mee willen doen’, stelt een woordvoerder.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 412 Vario
2007, P.O.A.
-

New Holland frontgewichten
Gebruikt, € 675
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8V N100 wentelploeg (ZUI) #779395
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %
-
Dinsdag26° / 14°0 %











