Gasopslag in Nederland aantrekkelijker
Het wordt voor energiebedrijven aantrekkelijker om gas op te slaan onder Nederlandse grond. Het verschil in tarieven voor gasopslag tussen Nederland en andere landen verdwijnt.
Dat maakte EL&I-minister Maxime Verhagen gisteren bekend bij de start van de bouw van een project om gas op te slaan in Bergermeer.
'In landen om ons heen is het opslaan van gas nu nog goedkoper dan in Nederland. Daarom gaan we het aantrekkelijker maken voor bedrijven op gas hier op te slaan', verzekert de bewindsman.
Gasknooppunt
Dat is volgens Verhagen goed voor de economie. 'Het levert inkomsten en banen op en zorgt er voor dat Nederland een gasknooppunt van Europa blijft'.
In landen als Duitsland, België, Engeland en Frankrijk krijgen energiebedrijven die gas opslaan korting op de transportkosten van gas. In Nederland geldt vanaf 1 januari 2014 ook in Nederland een tarief dat in lijn ligt met andere landen.
NMa
De uiteindelijke hoogte van het tarief wordt volgend jaar vastgesteld door de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa).
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 2026R Compacttrekker (MID) #690569
Gebruikt, P.O.A.
-

Massey Ferguson 5445 trekker (KOU) #781859
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro ZS5000
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (LIE) #781268
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Dinsdag20° / 11°5 %
-
Woensdag19° / 12°20 %
-
Donderdag18° / 11°55 %










