Assurantiebelasting raakt glastuinbouw
Verhoging van de assurantiebelasting raakt vooral de glastuinbouw, blijkt uit cijfers van het LEI. Gemiddeld leidt dit tot een kostenstijging van € 700. Voor een gemiddeld glastuinbouwbedrijf gaat het echter al snel om € 1700 aan extra kosten.
De assurantiebelasting gaat per 1 januari 2013 omhoog van 9,7% naar 21%. Deze belasting geldt niet voor alle verzekeringen, maar voor land- en tuinbouwbedrijven met veel vaste activa zijn de uitgaven voor de belaste verzekeringen over het algemeen aanzienlijk.
LEI Wageningen UR rekende naar aanleiding van het Herfstakkoord met behulp van het Financieel-Economisch Simulatiemodel door wat de effecten van maatregelen zijn voor de primaire agrarische sector.
Lenteakkoord
Tijdens Het Grote Agrodebat begin oktober zijn de effecten van het Lenteakkoord (onder andere een verhoging van de energiebelasting en afschaffing van de rode diesel) reeds gepresenteerd.
De effecten van de verhoging van de assurantiebelasting zijn toegevoegd.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
-
New Holland TM190 trekker (MAA) #690891
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %