Extra bescherming melkprijs RFC
Het bestuur van FrieslandCampina stelt voor de berekening van haar melkprijs aan te passen bij een ´goodwill impairment´ van tenminste € 100 miljoen.
Als de eurozone uit elkaar valt of een extreme gebeurtenis op de zuivelmarkt de waarde van FrieslandCampina onderuit haalt, kan sprake zijn van zo'n waardevermindering. Dit wordt een 'goodwill impairment' genoemd.
Goodwill ontstaat wanneer de overnameprijs bij een acquisitie hoger is dan de boekwaarde. Jaarlijks wordt vanwege internationale boekhoudkundige regels een zogeheten impairment test uitgevoerd per business group van FrieslandCampina.
Afboeking
Als de contante waarde van verwachte toekomstige opbrengsten lager is dan de goodwill volgt afboeking. Deze afboeking komt dan uit de winst en dat is nadelig voor de prestatietoeslag.
Nu gaat 50% van de winst naar de reserves van de onderneming, 30% als prestatietoeslag naar de leden en 20% naar de ledenreservering. De aanpassing kan zijn dat de toevoeging aan de reserves van de vennootschap wordt verminderd, waardoor een groter deel van de winst ter beschikking kan worden gesteld aan de leden.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (REU) #780581
Gebruikt, € 129.750
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER EX MAAIDEK (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.410
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











