Wetsvoorstel kwekersvrijstelling naar Kamer
De regering heeft een wetsvoorstel bij de Tweede Kamer ingediend voor het opnemen van een beperkte kwekersvrijstelling in de Rijksoctrooiwet.
Met zo’n vrijstelling kunnen plantenveredelaars plantmateriaal waar een octrooi op rust gebruiken voor veredeling.
De veredelaar is dan niet vrij om een nieuw ras te vermarkten zonder toestemming van de octrooihouder indien het ras nog één of meer eigenschappen bevat die onder de werking van het octrooi vallen.
In een reactie zegt Plantum dat dit wetsvoorstel een stap in de goede richting is. Maar toch is het volgens de belangenorganisatie voor vermeerderingsbedrijven geen oplossing voor het probleem dat octrooien gebruik van plantmateriaal kunnen blokkeren.
Verbetering gewassen
Plantum acht het vrije gebruik van genetisch materiaal noodzakelijk voor verbetering van gewassen voor verduurzaming van land- en tuinbouw.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland TN75S (DRO) #717697
Gebruikt, € 23.000
-

John Deere 6R 110 trekker (BIE) #518962
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag11° / 10°60 %
-
Zaterdag8° / 4°20 %
-
Zondag9° / 6°30 %











