PBL: ander rijksbeleid vergroening nodig
Vergroening van de economie is onmogelijk zonder herijking van het rijksbeleid. Dat stelt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in de vandaag verschenen tweede Balans van de Leefomgeving.
De kwaliteit van de directe leefomgeving verbeterde de afgelopen decennia op veel terreinen. De milieukwaliteit is verhoogd, voor zowel lucht, water als bodem, ondanks een forse groei van de economie.
Verder is de achteruitgang van de biodiversiteit in Nederland geremd. Toch vragen klimaatverandering, verlies aan mondiale biodiversiteit en schaarse grondstoffen als fossiele energie, meststoffen en zeldzame metalen en herijking van het rijksbeleid.
Ontwrichtende uitwerking
Door de groei van de wereldbevolking en de stijgende welvaart in opkomende economieën wordt vergroening een steeds grotere opgave. Actie is nodig om te voorkomen dat de grote leefomgevingsopgaven op termijn een ontwrichtende uitwerking krijgen op economie en samenleving.
De toekomst van Nederland ligt in vergroening van onze economie. Nederland moet zich vooral inzetten op de ontwikkeling van een C02-arm energiesysteem en op duurzame productie en consumptie van voedsel, verzekert het PBL.
• Klik voor complete rapport op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

Fendt 716 S4 Power Plus, Verkocht
2018, P.O.A.
-

JOHN DEERE X370 ZITMAAIER (HIL) #692964
Gebruikt, € 7.261
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MOL) #692924
Gebruikt, € 5.644










