Chippen van honden wordt verplicht
Alle hondenpups moeten verplicht worden gechipt. Deze maatregel gaat vermoedelijk in het voorjaar 2013 in, meldt EL&I-staatssecretaris Henk Bleker.
De maatregel is volgens de bewindsman nodig om misstanden in de fokkerij en handel met honden tegen te gaan en het welzijn van honden te verbeteren.
Op dit moment is circa 70% van de honden door de eigenaren op vrijwillige basis van een chip voorzien.
Naam, adres en woonplaats
Vanaf het voorjaar van 2013 wordt elke eigenaar verplicht zijn hond binnen 7 weken na geboorte te laten chippen. De eigenaar moet onder meer zijn naam, adres en woonplaats registreren.
De gegevens van de eigenaar worden opslagen in een databank. Met deze gegevens kunnen toezichthouders mogelijke illegale handel of fokkerij opsporen of nagaan of iemand bedrijfsmatig handelt in honden.
Opsporen
Bij een mishandelde, verwaarloosde of achtergelaten hond is met de chip de eigenaar op te sporen.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

John Deere 5080M trekker (HAE) #60387
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (ETT) #779286
Gebruikt, € 167.500
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











