Thieme wil spijtbetuiging prins voor jacht
Dubbel pech voor kroonprins Willem-Alexander. Zijn hond raakte (naar verluidt) afgelopen weekeinde gewond bij een jachtpartij op eenden en nu krijgt hij ook meteen Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren (PvdD) op zijn dak.
Als het waar is dat de troonopvolger op eenden joeg, dan moet hij zijn spijt daarover betuigen, vindt Thieme. Dat heeft de Spaanse koning Juan Carlos immers ook gedaan, toen was uitgelekt dat hij op olifantenjacht was geweest, stelt ze vandaag in vragen aan de premier.
Thieme vindt een hobby als de jacht niet te combineren met de voorbeeldpositie van de prins. Ze wil ook weleens weten of er 'met publieke middelen gefinancierde beveiligingsmedewerkers bij deze jachtpartij aanwezig waren'.
Rare tijdverdrijf
Want dan wordt dat rare tijdverdrijf ook nog eens 'met publieke middelen gefaciliteerd', stelt ze.
Er is in bepaalde kringen al jaren irritatie over de jachtlust van het Koninklijk Huis. Koningin Beatrix werd in een grijs verleden weggebonjourd als beschermvrouw van de Dierenbescherming. De Prins van Oranje zelf heeft echter ooit gezegd te blijven jagen.
ANP
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Ploeg Vari-Opal 7 (MM) #510226
Gebruikt, P.O.A.
-
Deutz-Fahr DX 4.30 trekker 2WD
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692290
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120R (MD) #63072
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %