Aziatische tijgermug in Montfoort
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) is vandaag op een bedrijventerrein in Montfoort begonnen met bestrijding van de Aziatische tijgermug.
Tijdens een inspectie 2 weken geleden werd een volwassen exemplaar van de Aziatische tijgermug ontdekt op het terrein van een bedrijf dat handelt in gebruikte banden.
Net als eerder in Oss, Heijningen en Weert is het insect tijdens een reguliere controle aangetroffen bij een importeur van gebruikte banden. In 2010 zijn op hetzelfde bedrijventerrein ook al exotische muggen bestreden.
Voorzorgsmaatregel
De bestrijding is volgens de NVWA een voorzorgsmaatregel, zodat de muggen geen kans krijgen zich in Nederland te vestigen. De Aziatische tijgermug is hier ongewenst omdat die infectieziekten kan overdragen. Hoewel de kans heel klein is dat de nu gevonden mug drager is van infectieziekten, is bestrijding nodig om vestiging van deze mug te voorkomen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Ploeg Servo (WD) #25886
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-
Kuhn GF 8703
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %