Bildtse Aardappelweken van start
De tweede editie van de Bildtse Aardappelweken is gisteren van start gegaan met een symposium op het bedrijf van de familie Rienks in Sint Jacobiparochie.
Thema van het symposium was de wereldwijde positie van de Nederlandse aardappelsector. De algemene conclusie is dat de sector ondanks de economische tegenwind van dit moment goede perspectieven heeft.
Directeur René van Diepen van de Nederlandse Aardappel Organisatie (NAO) vindt dat Nederland goud in handen heeft met zijn aardappel. 'Wereldwijd wordt de aardappel steeds belangrijker als voedingsmiddel. De aardappel is lekker, gezond en goed duurzaam te telen.'
Hoogwaardig uitgangsmateriaal
Internationaal mechanisatieondernemer Wytse Oosterbaan van de APH Group onderschrijft het belang van de Nederlandse aardappelbranche. 'De gemiddelde levensstandaard van de wereldbevolking neemt toe en daarom is er meer behoefte aan aardappelen. De kansen voor Nederland en een teeltgebied als het Bildt hebben alles te maken met het kweken van de juiste rassen en het leveren van hoogwaardig uitgangsmateriaal.'
De komende 2 weken zijn er in het Bildt in Friesland diverse activiteiten die vallen onder de vlag van de Bildtse Aardappelweken. Meer informatie over het programma is te vinden op www.baw2012.nlde website van het evenement.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6215R trekker (SOM) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T4.100 N
2025, P.O.A.
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Wageningen
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Maandag26° / 14°10 %
-
Dinsdag18° / 16°50 %
-
Woensdag18° / 12°80 %











